روکش استخر

روکش استخر محافظی است ک به منظور استفاده بیشتر از آب استخر، تعمین سلامت آب استخر و حفظ پاکیزگی استخر به کار می رود. استخر های شخصی و یا گاها برخی از استخرهای عمومی، سرباز بوده و در معرض هوای آزاد قرار می گیرند. این امر مساله پاکیزگیآب استخر و یا حتی دیواره های استخر را پیش می آورد. برای تمیز گه داشتن آب استخر برخی مواقع هزینه های زیادی پرداخت می شود هزینه هایی شامل : تعویض زود به زود آب استخر، استفاده از مواد شیمیایی برای گند زدایی و تصفیه آب استخر و همچنین هزینه مرمت و بازسازی کف و دیواره ها که بر اثر استفاده زیاد از حد مواد شیمیایی و یا تابش نورخورشید فرسوده شده اند.استفاده از روکش استخر بسیاری از این مسائل را تا حد زیادی برطرف ساخته است.
روکش استخر
چادر برزنت احمد با 20 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه انواع روکش استخر و محصولات برزنتی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی در این زمینه می باشد برای اطلاع از قیمت انواع روکش استخر با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.
برای اطلاع از قیمت با شماره   ۰۹۱۲۹۶۳۹۸۲۵ تماس حاصل نمایید

جنس روکش استخر

روکش استخر در انواع متفاوت و با متریال های مختلفی تولید می شود که هذکدام مزیت های خاص خود را دارند. جنس اغلب روکش های استخر از جنس : pvc, پلی اتیلن، پلی کربنات و گاها شیشه می باشد که در اشکال مختلف قابل اجرا هستند.

روکش استخر پلی اتیلن

روکش استخر پلی اتیلنی به علت حبابدار بودن به خوبی روی آب شناور می ماند. علاوه بر این، حباب های روکش استخر، مانع از هدررفت گرمای استخر شده و در عین حال، با جذب گرمای خورشید به گرمایش آب کمک می کند. برای جمع کردن این روکش ها می توان از دستگاه جمع کننده استفاده کرد. به دلایل گفته شده روکش استخر پلی اتیلن به نام روکش استخر خورشیدی نیز شناخته می شود.

روکش استخر PVC

وکش استخر PVC با نام روکش زمستانی یا روکش ایمنی معروف است. روکش استخر PVC بسیار مستحکم بوده و وزن قابل توجهی را تحمل می کنند، و با ماندگاری طولانی آب استخر را از انواع خطرات و تهدیدات محافظت می نماید. همچنین روکش استخر PVC از بروز بیماری های پوستی ناشی از تابش نور آفتاب و اشعه UV و همچنین آلودگی های موجود در آب جلوگیری می نماید.

مزایای استفاده از روکش استخر 

 • کاهش تبخیر آب ۷۰% تا ۸۰%
 • کاهش مصرف مواد شیمیایی
 • کاهش هزینه های نگهداری
 • کاهش هزینه های انرژی
 • جلوگیری از ورود شاخ و برگ درختان و گرد و غبار در هنگام وزش باد
 • کمک به حفظ انرژی آب استخر
 • کمک به حفظ ایمنی و جلوگیری از سقوط افراد به درون استخر
 • کمک به حفظ آب درون استخر
 •  نگهداری آسان استخر 
 • کاهش مدت زمانی که باید صرف تمیز کردن استخر شود
 •  حفظ تعادل پارامترهای شیمیایی آب

راهنمای خرید روکش استخر

 • قبل از خرید بدون توجه به قیمت روکش استخر به جنس ان توجه داشته باشید. در صورت با کیفیت نبودن روکش استخر مسائلی به ئوجود خواهد آمد که علاوه بر کاهش هزینه ها منر به افزایش هزینه به مرور زمان می گردد. در صورت مرغوب نبودن جنس روکش استخر (روکش های پلاستیکی ارزان قیمت، استفاده از متریال نا مرغوب، روکش های نازک و...) پس از طی زمانی کوتاه از استفاده، امکان بسیلز طیادی وجود دارد که روکش استخر در اثر کشیده شدن، چه توسط مسئولان نگهداری و سرویس استخر و چه بر اثر عوامل جوی و محیطی، براحتی پاره شوند  و حتی آب را آلوده نمایند. این اتفاق بر اثر نور خورشید، خواص و حتی ماهیت شیمیایی آب اتفاق می افتد. همچنین در صورت استفاده از روکش های پلاستیکی، نهایتا تا دو فصل (در خوشبینانه ترین حالت) می توان از آنها بهره برد.
 • در هنگام خرید به میزان شفافیت روکش استخر توجه داشته باشید، چرا که در روزهای خشک و گرم که هم احتمال وزش بادهای گرم با سرعت زیاد و هم احتمال تابش مستقیم نور خورشید بالاست، میزان تبخیر و البته تابش UV افزایش می یابد که می تواند صدمات پوستی جبران ناپذیری روی بدن شناگران به جا بگذارند.