روکش استخر

روکش استخر محافظی است ک به منظور استفاده بیشتر از آب استخر، تعمین سلامت آب استخر و حفظ پاکیزگی استخر به کار می رود. استخر های شخصی و یا گاها برخی از استخرهای عمومی، سرباز بوده و در معرض هوای آزاد قرار می گیرند. این امر مساله پاکیزگیآب استخر و یا حتی دیواره های استخر را پیش می آورد. برای تمیز گه داشتن آب استخر برخی مواقع هزینه های زیادی پرداخت می شود هزینه هایی شامل : تعویض زود به زود آب استخر، استفاده از مواد شیمیایی برای گند زدایی و تصفیه آب استخر و همچنین هزینه مرمت و بازسازی کف و دیواره ها که بر اثر استفاده زیاد از حد مواد شیمیایی و یا تابش نورخورشید فرسوده شده اند.استفاده از روکش استخر بسیاری از این مسائل را تا حد زیادی برطرف ساخته است.
 
روکش استخر

چادر برزنت احمد با 20 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه انواع روکش استخر و محصولات برزنتی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی در این زمینه می باشد برای اطلاع از قیمت انواع روکش استخر با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.
برای اطلاع از قیمت با شماره   ۰۹۱۲۹۶۳۹۸۲۵ تماس حاصل نمایید

جنس روکش استخر

روکش استخر در انواع متفاوت و با متریال های مختلفی تولید می شود که هذکدام مزیت های خاص خود را دارند. جنس اغلب روکش های استخر از جنس : pvc, پلی اتیلن، پلی کربنات و گاها شیشه می باشد که در اشکال مختلف قابل اجرا هستند.

روکش استخر پلی اتیلن

روکش استخر پلی اتیلنی به علت حبابدار بودن به خوبی روی آب شناور می ماند. علاوه بر این، حباب های روکش استخر، مانع از هدررفت گرمای استخر شده و در عین حال، با جذب گرمای خورشید به گرمایش آب کمک می کند. برای جمع کردن این روکش ها می توان از دستگاه جمع کننده استفاده کرد. به دلایل گفته شده روکش استخر پلی اتیلن به نام روکش استخر خورشیدی نیز شناخته می شود.

روکش استخر PVC

وکش استخر PVC با نام روکش زمستانی یا روکش ایمنی معروف است. روکش استخر PVC بسیار مستحکم بوده و وزن قابل توجهی را تحمل می کنند، و با ماندگاری طولانی آب استخر را از انواع خطرات و تهدیدات محافظت می نماید. همچنین روکش استخر PVC از بروز بیماری های پوستی ناشی از تابش نور آفتاب و اشعه UV و همچنین آلودگی های موجود در آب جلوگیری می نماید.

مزایای استفاده از روکش استخر 

 • کاهش تبخیر آب ۷۰% تا ۸۰%
 • کاهش مصرف مواد شیمیایی
 • کاهش هزینه های نگهداری
 • کاهش هزینه های انرژی
 • جلوگیری از ورود شاخ و برگ درختان و گرد و غبار در هنگام وزش باد
 • کمک به حفظ انرژی آب استخر
 • کمک به حفظ ایمنی و جلوگیری از سقوط افراد به درون استخر
 • کمک به حفظ آب درون استخر
 •  نگهداری آسان استخر 
 • کاهش مدت زمانی که باید صرف تمیز کردن استخر شود
 •  حفظ تعادل پارامترهای شیمیایی آب

راهنمای خرید روکش استخر

 • قبل از خرید بدون توجه به قیمت روکش استخر به جنس ان توجه داشته باشید. در صورت با کیفیت نبودن روکش استخر مسائلی به ئوجود خواهد آمد که علاوه بر کاهش هزینه ها منر به افزایش هزینه به مرور زمان می گردد. در صورت مرغوب نبودن جنس روکش استخر (روکش های پلاستیکی ارزان قیمت، استفاده از متریال نا مرغوب، روکش های نازک و...) پس از طی زمانی کوتاه از استفاده، امکان بسیلز طیادی وجود دارد که روکش استخر در اثر کشیده شدن، چه توسط مسئولان نگهداری و سرویس استخر و چه بر اثر عوامل جوی و محیطی، براحتی پاره شوند  و حتی آب را آلوده نمایند. این اتفاق بر اثر نور خورشید، خواص و حتی ماهیت شیمیایی آب اتفاق می افتد. همچنین در صورت استفاده از روکش های پلاستیکی، نهایتا تا دو فصل (در خوشبینانه ترین حالت) می توان از آنها بهره برد.
 • در هنگام خرید به میزان شفافیت روکش استخر توجه داشته باشید، چرا که در روزهای خشک و گرم که هم احتمال وزش بادهای گرم با سرعت زیاد و هم احتمال تابش مستقیم نور خورشید بالاست، میزان تبخیر و البته تابش UV افزایش می یابد که می تواند صدمات پوستی جبران ناپذیری روی بدن شناگران به جا بگذارند.

 پوشش استخر فضای باز

برای حفظ بهداشت و شفافیت آب استخر های فضای باز از پوشش هایی استفاده می شود تا جلوی ورود گرد و غبار و حشرات و برگ درختان را به استخر بگیرد و در صورت بارندگی آب استخر آلوده و گل آلود نشود. این پوشش ها باید دارای مقاومت بالا در برابر آب و آفتاب باشند تا در معرض این دو عامل پوسیده نشوند و همچنین آب و آفتا را از خود عبور ندهند.

روکش استخر کشاورزی

استخر های کشاورزی به منظور صرفه جویی در آب و ایجاد الگوی صحیح مصرف آب در کنار زمین های کشاورزی ساخته می شوند و به دلیل تغییر کشت و کاربری زمین های کشاورزی ساخت استخر های مهندسی شده با استفاده از مصالح از نظر اقتصادی اصلاً کار به صرفه ای نیست بنابراین با استفاده از روکش های برزنتی یک دست اقدام به ساخت استخر های کشاورزی می کنند. کاربرد روکش برزنتی در این استخرها به این علت است که آب منتقل شده به استخر های کشاورزی به خورد زمین نرود و تا زمان نیاز در استخر باقی بماند.

پوشش روی استخر کشاورزی

پوشش روی استخر کشاورزی به منظور جلوگیری از تبخیر آب آن به وسیله ی نور خورشید و همچنین به منظور ایجاد ایمنی و جلوگیری از سقوط افراد و یا حیوانات نیز بر روی استخر های کشاورزی نصب می گردد.

روکش کشویی استخر

همان طور که از نام این محصول می توان دریافت این روکش از انواع متحرک روکش های استخر می باشد که به صورت کشویی روی استخر کشیده می شود و یا کنار می رود؛ این امر می تواند به صورت دستی و یا برقی و با استفاده از ریموت انجام شود.

پوشش استخر کرکره برقی

پوشش روی استخر با هر جنسی که باشد می تواند به صورت کرکره ای نصب گردد تا بتوان آن را به راحتی و بدون گرفتن فضای زیاد جمع کرد و در صورت نیاز مجدداً به راحتی و بدون دردسر و سختی زیاد آن را باز کرد . در حالت کرکره برقی همانطور که از نامش پیداست ب کرکره با استفاده از ریموت به صورت اتوماتیک جمع و باز می شود .

پوشش سقف استخر 

این نوع پوشش به شکل سقف بر روی استخر اجرا می شود و صرفاً برای ایجاد سایه و ایجاد حریم خصوصی نصب می شود و در حفظ بهداشت استخر تأثیری ندارد. پوشش سقف استخر به صورت ثابت و یا به صورت متحرک ساخته می شود که در صورت نصب سقف به صورت متحرک شما آزادی عمل بیشتری در استفاده از استخر خود خواهید داشت سقف متحرک استخر می تواند هم به صورت دستی و هم به صورت برقی اجرا شود.

روکش استخری حبابدار

روکش های استخر برای اینکه روی استخر شناور بمانند و با فشار ناشی از باد و افتادن چوب و برگ های درختان در آب استخر فرو نروند با ساختار و ویژگی های خاصی تولید می شوند و یکی ازساختاری که به این منظور در روکش های استخر ایجاد می شود حباب های پر شده از هوا روی سطح روکش استخر است که به تولید محصولی به نام روکش استخری حباب دار می انجامد.