ساخت سازه برزنتی

به یک ساختار معماری یا مهندسی ثابت که مجزا از دیگر ساختارها قابل تشخیص باشد یک سازه یا بناء فنی می‌گویند. سازه بخشی از حجم است که بارهای وارده را تحمل و به محیط اطراف منتقل می‌سازد. سازه برزنتی سازه ای است با سقف برزنتی و قابل جابه جایی. ساخت سازه برزنتی مراحل مختلفی دارد از جمله موارد زیر:
 
ساخت سازه برزنتی

طراحی سازه برزنتی

طراحی سازه برزنتی مانند طراحی هر نوع سازه دیگری دارای مراحل مخالف می باشد. از طراحی تا اجرا سازه برزنتی همانند دیگر سازه ها نیاز به طراحی، ساخت و اجرا دارد. تنها تفاوتت در زمان نصب می باشد که به دلیل استفاده از پارچه برزنت زودتر از دیگر متریال ها انجام می شود.طراحی سازه برزنتی بر اساس مکان مورد نظر انجام می شود. البته شرایط اب و هوایی نیز در طراحی سازه برزنتی تاثیر دارد. انتخاب رنگ و نوع پارچه برزنتی در مرحله طراحی انجام می شود.

ساخت بدنه سازه برزنتی

سازه برزنتی اصولا در مکانهایی انجام می شود که کف مناسب داشته باشند در غیر این صورت ابتدا کف سازی بر اساس طراحی انجام شده ، انجام می شود. سپس اسکلت سازه بر اساس طراحی ساخته می شود. اسکلت سازه برزنتی از متریال های مختلف مانند : آلمینیوم، میلگرد و یا تیرچه و بتون ساخته می شود. پس از ساخت و برش قطعات به کف پیچ داده می شوند.

دوخت سقف برزنتی

یر اساس طراحی انجام شده پارچه برزنتی مخصوص  به سازه برزنتی انتخاب و بر اساس ابعاد و شکل ظاهری موجود در طرح دوخته می شوند. دوخت چادر برزنتی سقف بر عهده چادر دوزی می باشد. چادر برزنت احمد یکی از مراکز دوخت چادر برزنت در تهران نی بهشد که علاوه بر ارائه خدمات به تهران و حومه به صورت سفارشی به شهریتان های دیگر نیز خدمات خود را ارائه می دهد.

برای اطلاع از قیمت با شماره   ۰۹۱۲۹۶۳۹۸۲۵ تماس حاصل نمایید.

اجرا سازه برزنتی

پس از نصب بدنه و یا اسکلت سازه برزنتی نوبت به نصب سقف یا همان چادر برزنتی می رسد. نصب چادر برزنتی بسیار آسان و از طریق اتصالات و حلقه های مخصوص به خود انجام می شود فقط کافی است که بدنه و ابعاد چادر باهم همخوانی داشته باشند. به علت خاصیت کشسانی کمی نیاز به کشش در اجرای سقف نیاز است. در صورت تمایل پیمانکار نصب چادر برزنتی توسط تیم چادر دوزی انجام خواهد شد.

چادر دوزی برزنتی

اولین رکن یک سازه برزنتی، همانطور که از نامش پیداست چادر برزنتی است که در سقف از آن استفاده می شود. انتخاب پارچه برزنتی مناسب در کیفیت و دوام سازه برزنتی حرف اول را می زند‌. پارچه برزنتی در ضخامت و انواع مختلف وجود دارد که هرکداگ کاربرد هود را دارد. برای انتخاب پارچه برزنتی مناسب حتما با گروه چادر دوزی خود مشورت کنید آنها بی توجا با قیمت بر اساس کیفیت و کارآیی پارچه برزنتی مناسب را با شما پیشنهاد می دهند.