برزنت کولر

برزنت کولر، به عنوان پارچه ای با استحکام بالا شناخته می شود که به دلیل داشتن مقاومت مناسب در برابر انواع عوامل مانند گرما، سرما و رطوبت، می تواند به عنوان محافظی عالی مورد استفاده قرار بگیرد.
چادر برزنت احمد دارنده نشان استاندارد و تولید کننده برتر کشور، با استفاده از متریال عالی و باکیفیت اقدام به تولید انواع برزنت کولر می نماید و این محصولات را با قیمت های بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای به فروش می رساند.
مشتریان محترم می توانند برای دریافت اطلاعات لازم در زمینه فروش انواع برزنت کولر، مشاوره با کارشناسان و ثبت سفارش، با شماره تلفن های درج شده در سایت، تماس حاصل نمایند.

 
برزنت کولر

برزنت کولر چیست؟

برزنت کولر به دلیل استفاده از الیاف طبیعی و پنبه ای و مواد پلیمری، علاوه بر استحکام مناسب، از وزن بسیار کم و قابل حملی نیز برخوردار می باشد.
برزنت کولر دارای مقاومت مناسبی در برابر نفوذ آب و باران می باشد که در نتیجه شامل آنتی باکتریال بسیار خوبی نیز خواهد بود.
این محصول از مقاومت مناسبی در برابر نفوذ انواع اشعه های خطرناک مانند نور فرابنفش خورشید برخوردار است، ولی می تواند ویتامین دی را که برای سلامتی انسان ها به خصوص کودکان لازم و مفید می باشد، به راحتی از خود عبور دهد.
انعطاف پذیری بالای برزنت کولر باعث می شود تا این محصول در برابر باد و باران شدید به راحتی دچار کشش، سایش و فرسایش نشود.
برزنت کولر به دلیل داشتن مقاومت مناسب در برابر شرایط و تغییرات متنوع آب و هوایی، در تماس با دما های مختلفی مانند گرما، سرما و رطوبت، به آسانی دچار انقباض، انبساط و تغییر شکل نمی شود.

ویژگی های برزنت کولر

دستگاه های مکنده مانند سانتریفیوژ، در ساختار خود به قطعه ای نیاز دارند که به عنوان برزنت کولر شناخته می شود، این وسیله را در بخش جلویی و مکنده کولر قرار می دهند، این محصول از مقاومت، ضخامت و استحکام بالایی برخوردار است.
برزنت کولر از قدرت و کشش بالایی برخوردار است، به همین دلیل در تماس با عواملی مانند ضربه و فشار، به آسانی دچار پارگی، سایش و کشش نمی شود.
برزنت کولر دارای مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و باران است، به همین دلیل نیز از آنتی باکتریال بسیار مناسبی برخوردار خواهد بود.
این محصول به دلیل داشتن انعطاف پذیری بالا، در تماس با عواملی مانند باد، باران و ضربه های سخت احتمالی از اجسام تیز به آسانی دچار پارگی، کشش و سایش نمی شود، در نتیجه می تواند به عنوان وسیله ای مناسب در جهت اتصال بین دهانه کولر و کانال هوا، مورد استفاده قرار بگیرد.
برزنت کولر می تواند به عنوان وسیله ای مناسب برای جلوگیری از لرزش و ایجاد صدا های ناهنجار در زمان روشن بودن کولر و همچنین برای جلوگیری از هدر رفتن هوای سرد مورد استفاده قرار بگیرد.
با توجه به نیاز مصرف کنندگان، انواع برزنت کولر را در اندازه های مختلفی مانند 18، 24، 30، 36 و 42 سانتی متر تولید می کنند و در بازار به فروش می رسانند.

روش استفاده از برزنت کولر

به طور استاندارد، برزنت کولر را بین دو ورق گالوانیزه و به صورت بست چندگانه ممتد، به قسمت تسمه های ورقی به صورت ثابت وصل می کنند. این کار باعث می شود تا فضای خالی بین کانال و دستگاه، کامل پوشانده شود، در نتیجه استفاده از برزنت کولر می تواند از ایجاد صدا های ناهنجار و لرزش های ناگهانی در زمان روشن بودن کولر، جلوگیری نماید.

قیمت برزنت کولر

قیمت برزنت کولر در چادر احمد با وجود برخوردار بودن از سطح کیفی بالا کاملاً از نظر اقتصادی و مقرون به صرفه است و نسبت به نمونه های مشابه در بازار ارزان تر می باشد و دلیل این موضوع این است که چادر احمد خود تولید کننده ی محصولات برزنتی اعم از برزنت کولر است که با پایبندی به اصول مشتری مداری سعی دارد در عین استفاده از مواد اولیه مرغوب و استفاده از تکنولوژی روز دنیا قیمت های محصولات خود را با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و قدرت خرید مصرف کنندگان به گونه ای تعیین نماید که دارای صرفه ی اقتصادی برای مشتریان باشد.
لازم به ذکر است که به طور کل عواملی چون نوع و ابعاد برزنت کولر در تعیین قیمت آن تأثیر به سزایی دارند.

دوخت برزنت کولر

برزنت کولر با توجه به سایز های مختلف کولر که در بازار موجود می باشند دوخته شده و در ابعاد مختلف عرضه می گردد. در دوخت برزنت کولر باید توجه داشت که نخ های مورد استفاده در دوخت هم مانند برزنت کولر در برابر آب و آفتاب مقاوم باشند و دچار پوسیدگی نشوند چرا که در صورت وجود درز در دوخت های روکش برزنتی کولر خاصیت ضد آب و ضد آفتاب خود را از دست خواهد داد که منجر به ایجاد پوسیدگی و زنگ زدن در بدنه ی کولر خواهد شد و همچنین وجود درز در برزنت دریچه کولر سبب هدر رفتن باد کولر و پایین آمدن ظرفیت سرمایش آن می شود.

برزنت محافظ کولر 

کاور برزنتی کولر برای محافظت از بدنه ی کولر در برابر آفتاب و باران و سایر عوامل محیطی استفاده می شود بنابراین برزنت مورد استفاده برای تولید آن باید ضدآب و ضدآفتاب باشد.

 برخی از این کاورهای کولر برزنتی فقط در فصل سرد و زمانی که از کولر استفاده نمی شود قابل استفاده هستند و برخی دیگر به طوری طراحی شده اند  ک در هنگام روشن بودن کولر هم قابلیت استفاده داشته باشند.

برزنت دریچه کولر

علاوه بر کاور برزنتی کولر محصولی دیگر به نام برزنت دریچه کولر نیز به منظور پوشش فضای بین کانال کشی و دریچه ی کولر نیز در بازار موجود است و برای جلوگیری از هدر رفتن باد کولر و بالا بردن بازده آن و همچنین برای جلوگیری از سرو صداهایی که حاصل از برخورد دریچه کولر با کانال است استفاده می شود.

کاور برزنتی کولر گازی 

کاور برزنتی کولر گازی در فصول سرد که از کولر استفاده نمی شود برای محافظت از کمپرسور کولر در مقابل عوامل محیطی چون گرد و غبار و بارش برف و باران استفاده می شود و در ابعاد مختلف با توجه به انواع کولرگازی تولید می شود.

نصب برزنت کانال کولر

قبل از نصب برزنت کانال کولر باید کاملاً آن را بررسی کرد که سوراخ یا پارگی نداشته باشد سپس می توان آن را به گونه ای که نه حالت کشیدگی داشته باشد و نه بیش از حد چروک و جمع باشد نصب کرد و برای این کار می توان از گیره های فلزی مخصوص، پیچ و مهره،بست های فلزی و پلاستیکی و یا چسب استفاده کرد.