گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/09/19 - 11:28
كد :130

پارچه برزنت عروسکی

پارچه برزنت عروسکی جزء با کیفیت ترین محصولات در بازار ایران به شمار می رود. این پارچه ها از الیاف و مواد با کیفیت تولید می شوند و دارای قابلیت چاپ هستند.

پارچه برزنت عروسکی که به عنوان پارچه برزنت فانتزی نیز شناخته شده است به دلیل داشتن طرح های فانتزی و متنوع در تولید وسایل مربوط به کودکان مورد توجه خاص قرار می گیرد و به همین علت ظرافت بیشتری در تهیه آن اعمال می شود و در بیشتر موارد این ظرافت تا حدی است که پارچه قابلیت دوخته شدن  با چرخ های خانگی خیاطی را پیدا می کند.
می توان گفت که پارچه برزنت عروسکی از انواع پارچه برزنت چاپی محسوب می شود و به دلیل استفاده ی زیادی که در ساخت کیف و چمدان دارد به آن پارچه برزنت کیفی هم می گویند که خود در دو نوع ساده و پشت کرکی قابل تولید است.
پارچه برزنت عروسکی در کنار ظاهر جذاب و فانتزی که دارد از استحکام و دوام بالایی نیز برخوردار می باشد و در برابر اشعه های تابش نور خورشید، گرد و غبار، رطوبت و قطرات آب مقاوم است و به همین دلیل طول عمر زیادی دارد و می تواند سال ها بدون پوسیدگی و پارگی استفاده شود. 
به طور کل پارچه برزنتی عروسکی مانند تمام دیگر انواع پارچه برزنت میتواند برخی از این ویژگی ها را داشته باشد و یا در برخی از این ویژگی ها قوی تر یا ضعیف تر عمل کند همچنین بعضی از آن ها می توانند دارای برخی ویژگی های خاص مانند نسوز بودن را دارا باشند.
قابلیت جالبی که بسیاری از این پارچه ها دارا هستند قابلیت تنفس است به این معنی که در عین ضد آب بودن از بیرون در صورتی که از داخل رطوبت ایجاد شود با هوای بیرون تبادل انجام شده و مانع از ایجاد بوی بد می شود که این ویژگی در صنعت کیف و کوله و چمدان های مسافرتی بسیار کاربردی و مورد توجه می باشد.
از دید اقتصادی مانند همه موارد خرید به صورت عمده به صرفه تر از خرید جزئی است که به صورت متری انجام می شود.

پارچه برزنت عروسکی

پارچه برزنت عروسکی چه کاربرد هایی دارد 

پارچه برزنت عروسکی همانطور که پیش تر هم به آن اشاره شد در تولید وسایل بازی کودکان، در مکان های تفریحی مربوط به کودکان،تولید انواع کیف به خصوص کیف و کوله پشتی های مدرسه و لوازم تحریر مانند جامدادی و غیره به کار برده می شود.

الیاف پارچه برزنت عروسکی 

این پارچه می تواند از الیاف طبیعی ترکیبی با نخ پنبه و یا از الیاف مصنوعی ترکیبی با پلی استر تولید شده باشد.
 تفاوت جنس بین پارچه برزنت عروسکی که با الیاف طبیعی ساخته شده با نوع الیاف مصنوعی آن در نرمی و لطافت آن است.
پارجه برزنت عروسکی که از الیاف طبیعی ساخته شده انعطاف پذیری بیشتری دارداما پارچه برزنت عروسکی که از الیاف مصنوعی ساخته شده می تواند مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد بنابراین هرکدام کاربرد خاص خود را دارد وصرفا نمی توان گفت که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد .
جالب است بدانید که وزن پارچه برزنت عروسکی بسته به تراکم پارچه و ضخامت آن متفاوت است و معمولا در عرض های 140 و 150 به بازار عرضه می شود.