گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/09/19 - 11:32
كد :131

ساده ترین روش بستن چادر مسافرتی

ساده ترین روش بستن چادر مسافرتی به دلیل وزن سبک چادر و انعطاف پذیری بالای آن آسان می باشد.

ساده ترین روش بستن چادر مسافرتی از موارد مهمی است که باعث دل نشین تر شدن سفر شما می شود.
چادر های مسافرتی در انواع مختلف موجود می باشند که هر کدام روش های متفاوتی برای نصب و برپا کردن و همچنین بستن و جمع کردن دارند اما چیزی که اهمیت دارد این است که این روش ها هرچه ساده تر و سریع تر باشند استفاده از چادر راحت تر و رضایت بخش تر می شود البته باید در نظر گرفت که یادگیری نحوه صحیح باز و بسته کردن چادر های مسافرتی هم در سرعت انجام آن تاثیر زیادی دارد.

 

 

ساده ترین روش بستن چادر مسافرتی 

ساده ترین روش بستن چادر مسافرتی میله ای

ابتدا باید داخل و بیرون چادر را کاملا مورد بررسی قرار داد که کاملا تمیز و خشک باشد.
سپس باید گیره هایی که در زمین قرار گرفته اند و چادر را نگه داشته اند را از زمین بیرون آورد؛ ممکن است برای این کار نیاز به ابزار هایی مانند چکش یا بیلچه باشد در هنگام انجام اینکار مراقب باشید که نوک تیز ابزار و یا گیره ها به چادر آسیب نرساند.
سپس باید با دقت میله های چادر را آزاد کرد چرا که اگر با عجله و بدون دقت انجام شود می تواند باعث پاره شدن و آسیب رسیدن به چادر شود.
در مرحله بعد می بایست گیره ها و میله هارا درون کیسه های جداگانه قرار داد تا از آسیب زدن نوک تیز آن ها به چادر جلوگیری کرد و همچنین به این صورت نصب بعدی نیز آسان تر انجام خواهد شد.
سپس باید چادر را تکاند و آن را با تا کردن قسمت های کناری به صورت نواری بلند تا زد، باید تا زدن به همین منوال تا جایی ادامه یابد که نوار حاصله یک چهارم نوار اولیه شود.
در مرحله بعد باید با فشار دادن هوای داخل چادر را خالی کرد و سپس آن را لول کرد.
در نهایت چادر و کیسه مربوط به گیره ها و میله ها را در محفظه اصلی چادر قرار داده شود.

ساده ترین روش بستن چادر مسافرتی فنری

ابتدا باید داخل و بیرون چادر را کاملا مورد بررسی قرار داد که کاملا تمیز و خشک باشد.
سپس اگر چادر با گیره هایی که در زمین نگه داشته شده باید آن ها را از زمین بیرون آورد؛ ممکن است برای این کار نیاز به ابزار هایی مانند چکش یا بیلچه باشد در هنگام انجام اینکار مراقب باشید که نوک تیز ابزار و یا گیره ها به چادر آسیب نرساند.
در مرحله بعد می بایست چادر را تکاند و زیپ ورودی آن را باز کرد  تا هنگام بستن و جمع کردن آن هوای باقی مانده از آن خارج شود.
چادر باید به صورت کتابی تا شود به صورتی که نزدیک ترین ضلع چادر به داخل فشار داده شود و دو ضلع کناری مثلث حاصله 90 درجه رو به جلو خم شود.
هر دو لبه با یک دست نگه داشته شود و به پایین فشار داده شود و با دست دیگر نوک چادر به داخل کشیده شود.
در نهایت چادر جمع شده به شکل دایره در خواهد آمد .