گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/12/16 - 13:00
كد :159

چادر برزنتی ماشین سنگین

چادر برزنتی ماشین سنگین ، در حمل و نقل محصولات و محموله باری بسیار مورد توجه قرار می گیرد .

حمل و نقل محصولات با استفاده از ماشین کامیون اگرچه ممکن است ارزان تر از سایر ماشین های سنگین باشد، اما معایبی نیز دارد. ممکن است قسمت باری کامیون مشقف نباشد . همین امر، در جابجایی محصولاتی که نیاز به حفاظت در برابر آب و نور خورشید است، موجب می شود تا دچار مشکلات احتمالی شویم.
این معضل با استفاده کردن از چادر کامیون حل شده است. این چادر ها که به عنوان روکش بر روی بار کامیون کشیده می شوند از جنس برزنت هستند و به چادر ترانزیتی یا چادر برزنت نیز معروف هستند . ویژگی ضد آب و ضد آفتاب بودن این پارچه ها، همراه با استحکام و ضخامتشان، از کابین کامیون در برابر شرایط بد جوی و تابش نور مستقیم آفتاب حفاظت می کند.
همانطور که قبلا گفته شد ؛ یکی از مشکلات بزرک و  اصلی تولید کنندگان این است که ؛ تولیدات خود با همان کیفیت اولیه به دست مصرف کنندگان برسانند.زیرا محصولات تولیدی ، در شرایط زمانی  و جوی مختلفی باید مسافت طولانی را طی کنند تا محصولات را به دست مصرف کننده نهایی برسانند. از آنجایی که تولیدکنندگان عمده می دانند رضایت مشتریان چه تاثیر بالایی در میزان درآمد آنها خواهد گذاشت، رضایت شان را مهم ترین ملاک برای توسعه تجارت و کسب و کار خود قرار می دانند  و به همین دلیل رانندگان ماشین های سنگین را در قبال سلامت بار محوله به مشتریان  موظف می کنند.پس باید راه حلی وجود داشته باشد که تا چرخه انتقال کالا در هر زمانی از سال در برابر عوامل طبیعی مانند برف و باران به نحو احسن انجام بپذیرد.

چادر برزنتی ماشین سنگین

چادر کامیون

یکی از رایج ترین راه‌های محافظت از بار حامل کامیون جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب و صدمه به آن استفاده از چادر ماشین می‌باشد.همانطور که اشاره کردیم استفاده از پارچه برزنت ضد آب ماشین اولین و بهترین راه حل در باب پیشگیری از وارد شدن خسارت و آسیب به بار داخل خودرو های سنگین است. همین امر سبب شده که امروزه انواع و اقسام چادرها ماشین سنگین تولید و روانه بازار کنند.

انواع چادر کامیون 

چادر کامیون از جنس برزنت ضد آب می باشد و در برابر نور خورشید بسیار مقاوم است و وزن سبک ، مقاومت و طول عمر بالایی دارد. استحکام بالا و محبوبیت این چادر کامیون ها به خاطر طول عمر بالای این محصول است. چادر کامیون با انواع برزنت نانو ، برزنت شمعی ، برزنت مشمایی و... شناخته می شود .
در حمل و نقل جاده ای برای پوشش بار و کالا نیاز به یک روکش سبک و مقاوم می باشد که انتخاب پارچه بهترین گزینه ممکن است. چادر های کامیون، دارای وزن کمی نسبت به روکش های فلزی هستند و کارایی و کاربرد بسیار بهتری نیز دارند.
پارچه چادر کامیون علاوه بر روکش بار کاربرد های دیگری نیز دارند. به عنوان مثال از انواع پارچه چادر برزنت برای پوشش سقف های اسپیس فریم، پوشش بالکن، روکش محصولات کشاورزی، روکش کالاهای صنعتی، پوشش و کاور کولر آبی و … استفاده می شود. با توجه به مقاومت پارچه برزنت می توان در مکان های مختلف از این چادر برزنت استفاده کرد.