گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/01/11 - 12:58
كد :21

پارچه برزنت چیست

پارچه برزنت یکی از رایج ترین انواع پارچه در بازار است. این نوع محصول از مواد مختلفی تولید می شود و کاربرد های متفاوتی نیز دارد. پارچه برزنت از موادی تولید می شود که سبب ویژگی سبکی در آن می شود که برای کارهای حمل و نقل، ساختمان، کشاورزی و دامداری نیز مناسب هستند.

پارچه برزنت چیست

پارچه برزنت یکی از رایج ترین انواع پارچه در بازار است. این نوع محصول از مواد مختلفی تولید می شود و کاربرد های متفاوتی نیز دارد.
پارچه برزنت از موادی تولید می شود که سبب ویژگی سبکی در آن می شود که برای کارهای حمل و نقل، ساختمان، کشاورزی و دامداری نیز مناسب هستند.
می توان گفت پارچه های برزنتی معمولاً از نایلون ساخته می شوند.
از انواع کاربرد های پارچه برزنتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
پارچه برزنتی کامیون
پارچه برزنت نسوز تریلی
پارچه برزنت نسوز خودروهای شخصی
پارچه برزنت چادرهای مسافرتی
پارچه برزنت چادرهای کمپینگ
پارچه برزنت سالن های نمایشگاهی
پارچه برزنت برای پوشش محصولات کشاورزی
پارچه برزنت برای پوشش محصولات دامی و باغداری
پارچه برزنت در رنگ بندی ها مختلف

 

پارچه برزنت چیست

آشنایی با پارچه برزنت

به دلیل استفاده پر کاربرد پارچه برزنت، آشنایی با آن ها حائز اهمیت است. پارچه های برزنتی از کیفیت بالایی برخوردارند.
از گذشته نیاز به پارچه هایی که دارای استحکام بالایی باشند و نسبت به پارچه های الیاف طبیعی مقاوم تر باشند، بسیار احساس می شده است. اینکه پارچه هایی وجود داشته باشد که در برابر آب و آفتاب مقاوم باشند بسیار مورد نیاز بوده است. با پیشرفت صنایع پتروشیمی، پارچه هایی تولید شد که از ترکیب کردن پارچه های الیاف طبیعی و پنبه ای با مواد پلیمری مانند پلی استر به وجود آمد که برزنت نام گرفت.
پارچه های برزنت عموما دارای خاصیت مقاوم در برابر آب هستند. از ویژگی های دیگر آن ها می توان به ضد حرارت، ضد حریق، ضد آفتاب و مقاوم در برابر وزش باد، وزن زیاد و اجسام تیز اشاره کرد.

بهترین نوع پارچه برزنت

پارامتر های مختلفی وجود دارد که بر کیفیت پارچه برزنت تاثیر می گذارند، مانند کیفیت مواد اولیه، تعداد لایه ها، استاندارد تولید و دستگاه های تولید. بهترین محصول پارچه ای است علاوه بر داشتن تمام این ها، دقیقا مطابق با نیاز شما تهیه شده باشد.

پارچه برزنت پی وی سی

پارچه برزنت پی وی سی به دلیل ساختار شیمیایی ویژه ای که دارد، از با کیفیت ترین مشمع های برزنتی می باشد که فرمول شیمیایی آن سبب شده تا در برابر نفوذ آب و رطوبت، مقاوم باشد و محکم تر و قوی تر از سایر پارچه های کانتینری می باشد.
پارچه های پی وی سی سازگار با محیط زیست هستند و برای استفاده گسترده در بسیاری از بخش های صنعتی از جمله مصارف ساختمانی، حمل و نقل و کشاورزی توصیه می شوند.
مشمع برزنت پی وی سی یک سبک عالی از برزنت با کیفیت است. پارچه های برزنت پی وی سی در دماهای بسیار بالا و پایین می توانند استفاده شوند، بدون این که هیچ تاثیری بگیرند.

پارچه برزنت پلی اتیلن

پارچه برزنت پلی اتیلن به دلیل ساختاری که دارد، ضد آب بوده و قادر به مقاومت در برابر کشش در همه جهات هستند. هم چنین به دلیل فرمول شیمیایی ویژه خود می توانند برای سال ها در معرض عناصر مختلف قرار گرفته و دوام بیاورند.

پارچه برزنت نخی

پارچه برزنت نخی برترین برزنت های طبیعی هستند. برزنت های نخی، ضد آب و تنفس پذیر نیز می توانند باشند و ویژگی های حرارتی نسبتاً خوبی نیز دارند. استفاده از نخ در هر پارچه ای، آن را بسیار سبک می کند و تبادل گرمایی را راحت تر می کند.

پارچه برزنت کتان

پارچه برزنت کتان یکی از انواع پارچه های برزنتی است. برزنت ها، پارچه های محکم و بزرگی هستند که انعطاف پذیر و مقاوم در برابر آب می باشند. مشمع های برزنتی کتان چند کاره می باشند و برای موارد مختلفی استفاده می شوند.
از پارچه برزنت کتان برای پوشاندن مصالح ساختمانی یا در کامیون یا تریلی تخت به عنوان چادر ترانزیتی برای محافظت از باری که حمل می کنند، استفاده می شود.
مشمع های ترانزیتی یکی از این نوع برزنت ها هستند که برای پوشاندن بار حمل شده بر روی تریلی تخت استفاده می شود.

کاربرد های پارچه برزنت

سایبان ها
روکش های کولر
روکش ها بسته بندی
چادر های مسافرتی
لباس های بارانی
لباس های ورزشی
روکش روی ماشین
ساخت انواع کیف ها و ساک های دستی