گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/23 - 08:31
كد :36

پوشاندن بالکن با برزنت

در این مقاله به بررسی ویژگی های عالی برزنت در جهت استفاده آن در پوشاندن بالکن می پردازیم.

برای پوشاندن بالکن و سایبان در منازل و دیگر مکان ها می توان از برزنت استفاده کرد. به دلیل ویژگی های منحصر به فرد برزنت می توان هم از داشتن حریم خصوصی آن بهره برد و هم از دیگر خصوصیت های آن. در این مقاله به بررسی دلایل استفاده از برزنت در پوشش بالکن و سایبان می پردازیم.

 

پوشاندن بالکن با برزنت

برزنت

به نوعی از پارچه گفته می شود که از الیاف طبیعی و پنبه ای و به وسیله ی مواد پلیمری ساخته شده است. این نوع پارچه ها به دلیل ساختار خاص در ساخت آن ها، دارای مقاومت بالا در برابر اجسام تیز، وزن زیاد یا وزش باد می باشند. پارچه های برزنت دارای انعطاف پذیری بالا، ضد آفتاب و ضد حریق هستند. این نوع پارچه ها به دلیل ضد آب بودن، دارای آنتی باکتریال نیز می باشند.

دلایل استفاده از برزنت در پوشاندن بالکن 

برزنت و انواع پارچه برزنت به دلیل انعطاف پذیری و سبک بودن می توانند به راحتی به عنوان پوشش بالکن استفاده شوند و همچنین  دارای نصب بسیار آسانی نیز می باشند.
برزنت به دلیل داشتن ضخامت بالا می تواند به عنوان پوشش مناسبی برای بالکن ها استفاده شود. به دلیل ضخامت بالا همچنین می تواند به عنوان محافظ خوبی برای ورود سرما یا گرما به داخل ساختمان شود.
ضد آب بودن برزنت می تواند محافظ خوبی برای ورود باران به خانه و به بالکن باشد. به دلیل قرارگیری بالکن ها به سمتی که معمولا فضای آزاد می باشد، برزنت به عنوان پوشش می توان جلوی باران را بر روی وسایلی مانند میز و صندلی یا حتی گلدان هایی که در بالکن نگهداری می شوند، را بگیرد و همچنین در شرایط متفاوت آب و هوایی دارای مقاومت بالایی است.
برزنت به عنوان پوشش بالکن می تواند از هدر رفتن هوای گرم یا سرد درون خانه جلوگیری کند. 
برزنت دارای مقاومت بالا می باشد و در نتیجه به راحتی دچار سایش و فرسایش نمی شود و می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد.
برزنت دارای مقاومت بالا در برابر نور فرابنفش خورشید می باشد و می تواند از ورود بخش های خطرناک نور خورشید به داخل ساختمان یا بالکن، که برای بدن ضرر دارند جلوگیری کند.
برزنت دارای مقاومت بالا برای وجود بار اضافی بر روی سطح بدنه ی خود می باشد، بنابراین در زمان بارش برف نیازی به نگرانی برای پاره شدن برزنت نمی باشد.
برزنت دارای رنگ های متنوع و شفاف بوده و هنگامی که به عنوان پوشش بالکن استفاده می شود، می تواند از تاریکی بیش از حد فضای داخل خانه جلوگیری کند.

عوامل موثر بر قیمت برزنت برای پوشاندن بالکن

متراژ مورد نظر مصرف کننده با توجه به مساحت بالکن
کیفیت مواد استفاده شده در ساخت برزنت مورد استفاده
نوع و روش ساخت با توجه به وارداتی یا صادراتی بودن آن ها
درصد و میزان مواد اضافه شده برای افزایش کارایی
چند لا نخ بودن برزنت به کار رفته در پوشش بالکن
میزان و درصد مقاومت در برابر نور فرابنفش خورشید
میزان ضد آب بودن و آنتی باکتریال بودن برزنت