گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/09/01 - 17:28
كد :55

لباس آتش نشانی

پارچه برزنت یکی از انواع پارچه های مقاوم و مستحکم در برابر شرایط محیطی می باشد که در انواع مختلف و همچنین ضخامت های گوناگون تولید می گردند و نیز دارای رنگ و طرح های متنوع می باشند.

لباس آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی مانند شیلنگ آتش نشانی باید دارای ویژگی ضد حریق باشند  لباس های آتش نشانی ضد حریق از ضروریات مامورین آتش نشانی می باشد تا از سلامت آن ها در برابر حریق و گرما محافظت شود. برای تولید و دوخت انواع لباس آتش نشانی از پارچه برزنت که دارای بافت ریز می باشند استفاده می گردد زیرا این نوع پارچه از خاصیت و ویژگی هایی همچون ضد آب، ضد حریق و ضد حرارت و گرما برخوردار می باشند و دارای مقاومت و دوام بالا در برابر عوامل مختلف مانند نور ماورا بنفش خورشید و آتش می باشند.

لباس آتش نشانی چیست

بعد از سپری کردن دوره مهارت به وسیله آتش نشان ها تهیه لباس مناسب و ایمن مهمترین اقدام در آتش نشانی می باشد وظیفه مامورین آتش نشانی فقط اتفای حریق نمی باشد به همین دلیل ممکن است شرایط سخت دیگری به وجود آید که مجبور شوند به داخل آن وارد شوند. جنس و طراحی لباس آتش نشانی به گونه ای می باشد که مامورین آتش نشانی آسیبی نبیند و خود دچار صانحه نگردند. و همچنین نکته ای که در لباس آتش نشانی باید دقت نمود عمر و کیفیت در این گونه لباس ها باید زیاد باشد به همین منظور می توانیم از انواع پارچه برزنت که دارای تمام این ویژگی ها می باشند برای تولید لباس آتش نشانی استفاده نمود. لباس ضد حریق آتش نشانی دارای سه لایه محافظتی می باشد که لایه خارجی این گونه لباس ها از الیاف نسوز می باشد و همچنین دارای عایق حرارتی می باشند تا گرما و حرارت به داخل لباس نفوذ پیدا نکند و نیز دارای یک لایه عایق رطوبت می باشند و موجب خارج شدن بخار بدن و مانع نفوذ آب می گردد تا از اذیت ماموران آتش نشانی جلوگیری شود. 

لباس آتش نشانی 

پارچه برزنت 

پارچه برزنت یکی از انواع پارچه های مقاوم و مستحکم در برابر شرایط محیطی می باشد که در انواع مختلف و همچنین ضخامت های گوناگون تولید می گردند و نیز دارای رنگ و طرح های متنوع می باشند. و به دلیل استقامت و عمر طولانی که دارند در مصارف مختلف مانند ساخت انواع چادر کمپینگ، مسافرتی ، امدادی، نظامی، سازه های کششی و برزنتی، تولید آلاچیق و سایبان، تولید انواع کیف و کفش و لباس و... می باشند. این نوع پارچه از ترکیب الیاف طبیعی با الیاف مصنوعی نظر پنبه، کرباس، پلی اتیلن و...ساخته و طراحی می شوند که استفاده از هریک از این مواد خاصیت ویژه ای را در پارچه برزنت ایجاد می کنند. مانند پارچه برزنت نسوز، پارچه برزنت ضد آب، پارچه برزنت نانو، پارچه برزنت آهاری، پارچه برزنت شمعی و...

پارچه برزنت نسوز

پارچه برزنت نسوز که مقاوم ترین نوع پارچه برزنت در برابر حرارت و گرما می باشد به طور کامل نسوز نمی باشد و مقاوم ترین نوع پارچه برزنتی با تاخیر بیشتری در برابر آتش مقاومت می کنند این نوع پارچه ها در برابر جرارت و گرمای بالا مقاومت کرده و به همین منظور می توان زمان بیشتری را برای نجات مامورین آتش نشانی به وجود آورد.  

ویژگی پارچه برزنت نسوز لباس آتش نشانی

  • داری انعطاف پذیری بالا
  • دارای وزن سبک و مناسب
  • مقاومت بالا در برابر فشار آب و حرارت
  •  دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه
  • دارای مقاومت بالا در برابر اجسام نوک تیز و برنده