دوخت چادر مسافرتی

چادرمسافرتی یکی از الزامات مسافرت، پیک نیک، کوهنوردی، کمپ و... می باشد. چادر انواع مختلفی دارد که می توان آنها را در دسته کلی : چادر مسافرتی فنری، چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک دسته بندی کرد. اما دوخت انواع چادر مسافرتی با توجه به مدل های مختلف نتفاوت است.
دوخت چادر مسافرتی

پارچه چادر مسافرتی

بهترین پارچه برای چادر مسافرتی پارچه برزنت می باشد. برای دوخت چادر های مسافرتی باید از پارچه ای استفاده شود که در تمامی شرایط آب و هوایی از جمله هوای بارانی مقاوت داشته باشد. به تعریفی دیگر پارچه مصرفی باید از انواع پارچه های ضد آب باشد. پارچه برزنت، یکی از بهترین پارچه های ضد آب، مناسب چادرهای مسافرتی می باشد. البته قابل ذکر است که پارچه برزنت در انواع مختلفی وجود دارد که پارچه برزنت شمعی به سبب مشخصه ی ضد آب بودن و حتی ضد اشعه ماوراء بنفش بودن خود، از بهترین انواع پارچه برزنت برای دوخت انواع چادر مسافرتی محسوب می شود.

درب ها و پنجره های چادر مسافرتی

قسمت دیگری که در تولید چادر مسافرتی مهم است تعداد پنجره ها و همچنین درب کوچک یا بزرگ برای چادر می باشد، معمولاً تعداد پنجره ها از ۰ تا ۳ عدد است و هر چه پنجره ها بیشتر باشند در فصل گرما برودت هوا داخل و خارج چادر بیشتر می‌ شود. درب بزرگ نیز دارای محاسن زیادی است از جمله ورود و خروج راحت در چادر مسافرتی و همچنین باز گذاشتن آن هنگامی که هوای داخل چادر نیاز به تهویه بیشتری دارد.

توری درب و پنجره های چادر مسافرتی

این قسمت بسیار مهم است چرا که باعث عدم ورود جانوران موذی به داخل چادر مسافرتی می شود. توری به صورت جدا از درب و با یک زیپ مستقل دیگر روی بدنه دوخته می شود. از طرف دیگر، معمولا در قسمت پنجره ها توری به طور کامل و بدون زیپ روی بدنه دوخته می شود.

زیپ ها و سرزیپ های چادر مسافرتی

زیپ های فلزی به مرور زمان دچار زنگ زدگی و عدم باز و بسته شدن راحت در چادر مسافرتی فنری ایرانی می شود به همین دلیل، زیپ های پلاستیکی روی کار آمده و در چند سایز مختلف تولید می‌ شوند. این زیپ ها هر چه بزرگ تر باشند به راحتی بیشتری می توانند در و پنجره ها را باز نمایند و در حقیقت کمک بعدی آن ها به گیر نکردن به پارچه چادر می باشد. این زیپ ها سریع تر باز و بسته شده و امکان خرابی کمتری نسبت به سایز های کوچک تر خود دارند. این عامل باعث اختلاف قیمت در چادر های مسافرتی فنری می شود.

فروش چادر مسافرتی

یکی از پرمصرف ترین لوازم سفر که در هر اتومبیلی نیاز است چادر های مسافرتی است که انواع مختلفی دارند. برخی از این انواع مانند: چادر مسافرتی اتوماتیک، چادر مسافرتی فنری، چادر مسافرتی عصایی، چادر برزنتی و... می باشند. همچنین چادر مسافرتی در ظرفیت های مختلف 2، 4،3، 6، 8 و... تولید می گردند. از طرف دیگر، چادر های مسافرتی در انواع خانوادگی ، هلال احمر، کمپینگ،  کوهنوردی، آفرود و چادر مسافرتی ارزان قیمت تولید می شوند که بسته به نیاز خریدار آیتم های مختلفی دارند. هر یک از این محصولات کارایی خاص خود را داشته و نحوه نصب چادر های مسافرتی با یکدیگر متفاوت است، برای مثال طراحی چادر کمپ را بصورت ارتفاع کوتاه و ضد باد تولید می کنند ولی چادر مسافرتی اتوماتیک را بلند تر و راحت تر در باز و بسته کردن می سازند. قیمت هر کدام از این چادر ها متفاوت می باشد. قبل از خرید چادر مسافرتی با فروشنده مشورت کرده تا بتوانید چادری مطابق با نیاز خود خریداری کنید.

طراحی چادر مسافرتی

چادر های مسافرتی، با توجه به نوع کارکرد خود، طراحی و دوخته می شوند. برای مثال، چادر مسافرتی اتوماتیک به نوعی طراحی شده که نصب آن کمتر از پنج ثانیه صورت بگیرد و برای نصب و یا جمع کردن آن، نیاز به دانش ئو یا اطلاعات خاصی نباشد. از طرف دیگر، در هنگام طراحی تمامی چادر های مسافرتی، طریقه بستن چادر مسافرتی بسیار مهم بوده و به آن توجه می شود تا بتوان انواع چادر های مسافرتی را در حجمی کوچک و به راحتی بست. لازم به ذکر است که هنگام خرید چادر مسافرتی از مجموعه چادر احمد، طرز بستن چادر مسافرتی به شما آموزش داده خواهد شد تا بتوانید به راحتی این چادر را نصب و یا جمع کنید.
در مجموعه چادر احمد، چادر های مسافرتی بسیار مرغوب و با کیفیت و در انواعی مختلف موجود می باشند و می توان این چادر ها را با قیمتی مناسب از این مجموعه خریداری کرد. همچنین در صورت نیاز، قبل از خرید به شما مشاوره ای رایگان برای خرید بهترین چادر مسافرتی ارائه داده می شود تا بتوانید با توجه به تعداد و نیازتان، بهترین چادر را با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کنید

دوخت چادر مسافرتی برزنتی

یکی از پر فروش ترین انواع چادر های مسافرتی، چادر مسافرتی برزنتی می باشد. این چادر، از پارچه ای مقاوم و ضد آب ساخته شده است که می تواند در تمامی فصول سال مورد استفاده قرار بگیرد. به دلیل ضد آب بودن این چادر، در هنگام بارش برف و باران، هیچ آبی به داخل چادر نفوذ نخواهد کرد و چادر به طوری طراحی شده است که در هوای سرد، قسمت درونی چند درجه گرم تر از هوای بیرون باشد.
پارچه های برزنتی با نام پارچه هایی چهار فصل نیز شناخته می شوند زیرا تغییر دما بر روی آن ها تاثیری نداشته و حتی در برابر نور مستقیم آفتاب نیز بسیار مقاوم می باشند. برخی از چادر های مسافرتی برزنتی نیز ضد آتش بوده و در کنار حرارت آتش، از بین نمی روند.
شما می توانید انواع چادر های مسافرتی را با قیمتی مناسب از مجموعه چادر احمد خریداری فرمایید. برای خرید و اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه چادر احمد از طریق شماره های درج شده بر روی سایت در ارتباط باشید.