دوخت چادر مسافرتی

چادر مسافرتی یکی از الزامات مسافرت، پیک نیک، کوهنوردی، کمپ و... می باشد. چادر انواع مختلفی دارد که می توان آنها را در دسته کلی : چادر مسافرتی فنری، چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک دسته بندی کرد. اما دوخت انواع چادر مسافرتی با توجه به مدل های مختلف نتفاوت است.
دوخت چادر مسافرتی

پارچه چادر مسافرتی

بهترین پارچه برای چادر مسافرتی پارچه برزنت می باشد. برای دوخت چادرهای مسافرتی باید از پارچه ای استفاده شود که در تمامی شرایط آب و هوایی از جمله هوای بارانی مقاوت داشته باشد. به تعریفی دیگر پارچه مصرفی باید از انواع پارچه های ضد آب باشد. پارچه برزنت، یکی از بهترین پارچه های ضد آب، مناسب چادرهای مسافرتی می باشد. البته قابل ذکر است که پارچه برزنت در انوا مختلفی وجود در که پارچه برزنت شمعی به سبب مشخصه ی ضد آب بودن و حتی ضد اشعه ماوراء بنفش بودنش، از بهترین انواع پارچه برزنت برای دوخت انواع چادر مسافرتی می باشد

درب ها و پنجره های چادر مسافرتی

قسمت دیگری که در تولید چادر مسافرتی مهم است تعداد پنجره ها و همچنین درب کوچک یا بزرگ برای چادر می باشد، معمولاً تعداد پنجره ها از ۰ تا ۳ عدد است هرچه پنجره ها بیشتر باشند در فصل گرما برودت هوا داخل و خارج چادر بیشتر می‌شود درب بزرگ نیز دارای محاسن زیادی است از جمله ورود و خروج راحت در چادر مسافرتی و همچنین باز گذاشتن آن هنگامی که هوای داخل چادر نیاز به تهویه بیشتری دارد.

توری درب و پنجره های چادر مسافرتی

این قسمت بسیار مهم است چرا که باعث عدم ورود جانوران موذی بداخل چادر مسافرتی میشود، توری جدا از درب و با یک زیپ مستقل دیگر روی بدنه دوخته میشود، معمولا در قیمت پنجره ها بطور کامل و بدون زیپ روی بدنه دوخته میشود.

زیپ ها و سرزیپ های چادر مسافرتی

زیپ های فلزی به مرور زمان دچار زنگ زدگی و عدم باز و بسته شدن راحت در چادر مسافرتی فنری ایرانی می شود، زیپ های پلاستیکی در چند سایز تولید می‌شود این زیپ ها هرچه بزرگتر باشند به راحتی بیشتری می توانند در و پنجره ها را باز نمایند و در حقیقت کمک بعدی آنها به گیر کردن به پارچه چادر می باشد سریعتر باز و بسته شده و امکان خرابی کمتری نسبت به سایز های کوچکتر خود دارند این باعث اختلاف قیمت در چادرهای مسافرتی فنری می شود.

فروش چادر مسافرتی

یکی از پرمصرف ترین لوازم سفر که در هر اتومبیلی نیاز است چادر های مسافرتی است که انواع مختلفی دارند مانند: چادر مسافرتی اتوماتیک، چادر مسافرتی فنری، چادر مسافرتی عصایی و چادر برزنتی. همچنین چادر مسافرتی در ظرفیت های مختلف 2، 4،3، 6، 8 و... تولید می گردند.  چادر ها در انواع  خانوادگی ، هلال احمر ، کمپینگ ،  کوهنوردی، آفرود و چادر مسافرتی ارزان قیمت تولید میشوند که بسته به نیاز خریدار آیتم های مختلفی دارند. هر یک از این محصولات کارایی خاص خود را داشته و نحوه نصب چادر های مسافرتی با یکدیگر متفاوت است، برای مثال طراحی چادر کمپ را بصورت ارتفاع کوتاه و ضد باد تولید میکنند ولی چادر مسافرتی اتوماتیک را بلند تر و راحت تر در باز و بسته کردن میسازند. قیمت هر کدام از این چادر ها متفاوت می باشد. قبل از خرید چادر مسافرتی با فروشنده مشورت کرده تا مظابق با نیاز خود خرید کنید.